Pražký Kelt 2019

Od 18. do 19. 10. 2019 se v Praze koná ultramaraton Pražký Kelt. Délka trati se blíží neuvěřitelným 100 km. Závod začíná i končí kousek od Krčského lesa u základní školy Kunratice a povede mimojiné i přes Krčák.

Nápad na první pražský ultramaraton vznikl propojením třech keltských hradišť a zelených lokalit Prahy. Ty nejsou veřejnosti tak známé, jako historické centrum.

Časový limit 24 hod,v cíli se čeká i na opozdilce

V cíli běžci obdrží diplom se vzdáleností, kterou uběhli (33 km, 65 km, 100 km) Tři absolutně nejlepší dostanou drobný dárek. Něco k jídlu a pití dostanou všichni.

V loňském roce zvýtězil  Heneberg Šimon, který cílových 96 kilometrů uběhl za 11 hodin a 12 minut. Druhý s časem 12:34 skončil Jiří Krotil a na třetím místě se umístili shodně Petr Kubišta a Petr Pecháň, kteří trasu zdolali za 13 hodin a 22 minut. Mezi ostatními, kteří uběhli celých 96 kilometrů, byli ještě Jan Rábik, Lukáš Kekrt, Tomáš Krejčík, Pavel Kolbaba, Vladimír Bouček a Ivo Šulc, který se to cíle dostal po bezmála 24 hodinách.

Více informací najdete na webu Pražský kelt.