Čtvrtý ročník komunitní včelnice startuje už v lednu

Staňte se včelařem na zkoušku v Krčském lese. V rámci čtvrtého ročníku komunitní včelnice si můžete u rybníka Labuť pronajmout jeden z úlů se včelstvem v produkční síle a osobně si vyzkoušet, jak taková péče o včely v praxi vypadá. Ale pozor, hlásit se můžete už jen do 31. prosince 2023!

Přemýšlíte o vlastním chovu včel, ale bojíte se, že nemáte dost zkušeností? Chtěli byste si to zkusit předtím, než nakoupíte všechno vybavení? A rádi byste, aby vám někdo poradil a pomohl, když si nebudete vědět rady? V tom případě je tato nabídka přesně pro vás. V lednu 2024 zahajují Lesy hl. m. Prahy u rybníka Labuť v Krčském lese další ročník oblíbeného projektu Včelařem na zkoušku – komunitní včelnice. Přesné umístění včelnice v Krčáku najdete v naší interaktivní mapě.

Organizace Lesy hl. m. Prahy se včelaření věnuje již od roku 2011, kdy zahájila projekt Návrat včel do pražských lesů a začala zakládat či obnovovat včelnice na různých místech v pražské přírodě. Věnuje se nejen chovu včel, ale také zpracování medu a vosku a včelařským ekovýchovným programům.

Od roku 2021 v rámci projektu Včelařem na zkoušku – komunitní včelnice nabízí k pronájmu úly, ve kterých si lze celý rok chov včel s odbornou podporou osobně vyzkoušet.

 

Pronájem jednoho úlu se včelstvem činí 12 000 Kč / rok. Cena pronájmu zahrnuje:

  • plně vybavený úl typu ⅔ Langstroth s náhradními nástavky
  • včelstvo v produkční síle
  • vybavení na získávání medu a pět velkých vlastnoručně vytočených sklenic medu ze včelstva, ke kterým získáte i vlastní etikety s vaším jménem
  • úvodní seminář na téma péče o včelstvo, workshopy a exkurze do medného a voskového provozu Lesů hl. m. Prahy
  • podle potřeby průběžné konzultace se včelařem či kontroly na včelnici

Hlásit se můžete do 31. prosince 2023 skrze kontakty uvedené na webu Lesů hl. m. Prahy. Dlouho se však nerozmýšlejte, počet nabízených úlů je omezený!