Koupaliště Lhotka již zná termín zahájení provozu

Biotopové koupaliště na Lhotce se připravuje na zahájení letošní sezóny. Počet návštěvníků může být upraven z maximálních 1000 osob na nižší kapacitu v závislosti na aktuálních opatřeních vlády.

Termín začátku provozu koupaliště je v tuto chvíli naplánován už na úterý 1. června 2021. V případě nepříznivého počasí by se areál otevřel až v sobotu 5. června 2021. Přesné datum bude včas oznámeno na webu městské části Praha 4 a oficiálním webu koupaliště. Další dobrou zprávou je, že ceník vstupného se pro novou sezónu nemění.

Zde je pár zajímavostí k loňskému provozu koupaliště:

  • celkem areál navštívilo přes 52 tisíc lidí
  • nejsilnějším měsícem byl srpen s více než 24 tisíci návštěvníky, nejslabší pak září s 3300 návštěvníky
  • nejteplejší voda byla dne 29. 7. 2020, kdy bylo v hlavním jezeře naměřeno 27,9 stupně Celsia

 

O koupališti Lhotka

Areál biotopu Lhotka se nachází v blízkosti křižovatky ulic Novodvorská, Zálesí a Mariánská, přibližně jeden a půl kilometrů západně od Krčského lesa. V těchto místech bylo už v 70. a 80. letech minulého století provozováno tradiční koupaliště Lhotka. Ke konci 80. let již areál začal chátrat. Až v roce 2015 byla zahájena kompletní revitalizace koupaliště s biotopovým čištěním vody.

Koupaliště Lhotka je jedním ze dvou přírodních koupališť na územní hlavního města, druhý biotop se nachází v Radotíně na samém okraji Prahy. Biotop Lhotka se od klasických koupališť liší tím, že se v něm voda čistí pomocí oddělených jezírek se speciálními rostlinami.

 

Zdroj fotek: fb.com/biotoplhotka, zdroj informací: koupaliste-lhotka.cz a praha4.cz.