Vydejte se na kvízovou stezku do Krčského lesa

Pražští lesníci připravili v Krčském lese kvízovou stezku o lese a přírodě. Vydejte se s dětmi poznávat zajímavosti nejen o Krčáku.

Pracovníci Lesů hlavního města Prahy vytvořili v Krčském lese, hostivařském lesoparku a chuchelském Háji kvízové stezky, které se skládají z 15 otázek a odpovědí. Z nich se zájemci mohou dozvědět informace ze světa lesa a lesnictví, ale také spoustu zajímavostí o pražské přírodě. Kvízové stezky si budete moct projít v týdnu od 8. do 14. května 2023. Více informací o stezkách naleznete zde.

Pokud by se vám termín nehodil, můžete si v Krčském lese projít i tradiční naučnou stezku, která je dostupná neustále. Na té se nachází celkem 16 cedulí a díky tomu, že je víceméně okružní, můžete se na ni napojit z kterékoliv části Krčáku. S délkou devět a půl kilometru ji celou při vycházkové rychlosti zvládnete za zhruba dvě a půl až tři hodiny. Pokud nebudete chtít obejít úplně všechny cedule, můžete si ji zkrátit i pod dvě hodiny. Přesnou trasu nauční stezky najdete v naší interaktivní mapě.