Poslední příležitost navštívit výstavu Jiřího Anderleho

Výstava v Chodovské tvrzi nazvaná "Jiří Anderle - malba, kresba a grafika" se pomalu blíží ke konci, posledním výstavním dnem je neděle 15. dubna.

Rozsáhlou retrospektivní výstavu význameného současného malíře a grafika Jiřího Anderleho můžete do 15. dubna navštívit ve velké galerii Chodovské tvrze, jen kousek od Krčského lesa. Výstava je sestavena především z děl, která vznikala v období šedesátých až devadesátých let. 

Anderleho výtvarný styl byl na začátku jeho tvorby ovlivněn působením v Černém divadle, se kterým procestoval takřka celý svět jako technik i herec. Počet autorových samostatných výstav po celém světě se blíží úctyhodné stovce, přičemž během svého působení získal okolo čtyřiceti ocenění. Známým i v zahraničí začal být v polovině 60. let. V letech 1969–73 působil na VŠUP jako asistent Zdeňka Sklenáře a Jiřího Trnky. Jeho díla lze spatřit například v newyorském Metropolitním muzeu či v pařížském Centre Pompidou.

Chodovskou tvrz naleznete na adrese Ledvinova 9 na Praze 4. Výše vstupného je 50 Kč, snížené pak za 30 Kč. Více informace a další akce naleznete na webu Chodovské tvrzi.