Příjezdové cesty okolo Krčáku čeká oprava

Pokud jste se do Kunraticko-michelského lesa vydali někdy autem, určitě víte, v jakém stavu některé silnice a cesty jsou. Mnohé tedy určitě potěší zpráva o chystaných opravách hned několika komunikací v okolí Krčského lesa. Jak to ale ovlivní Velkou kunratickou?

Opravy silnic se týkají hlavně jižní části lesa – tedy té na pozemcích městské části Praha-Kunratice. Právě kunratická radnice zahájila na konci května 2018 výběrové řízení na zhotovení celkových oprav hned několika silnic. Část peněz na opravy použije z vlastních úspor a menší část zaplatí magistrát radnici díky dotaci. Magistrát pak v Kunraticích chystá dvě další opravy, a to v ulicích Volarská (nachází se u Zámeckého parku) a K Zeleným domkům (delší ulice blízko Krčského lesa, kterou se často přijíždí od Krče do Kunratic). Mapku naleznete v galerii na konci článku.

Které další ulice se budou v Krčském lese a okolí opravovat? Půjde o rekonstrukce částí silnic v ulicích Ke Hrádku (hraniční ulice přímo u lesa nad Dolnomlýnským rybníkem) a Krále Václava IV. (příjezdová ulice k lesu u Dolnomlýnského rybníka). Poté čeká oprava celou ulici Nad Belvederem, jež vede přímo k ulici Ke Hrádku. Dále jde již o ulice, které nejsou přímo v blízkosti Kunraticko-michelského lesa, tedy o ulice Tichého (poblíž rybníka Šeberáku), Netolická (mezi kunratickou Bažantnicí a rybníkem Šeberákem) a Za Hájovnou (lemuje Bažantnici).

Rekonstrukce jsou v plánu přímo na konci letních prázdnin, konkrétně 1. září 2018 (sobota), a první stroje se objeví v ulici Na Hrádku a posléze v ulici Krále Václava IV. Tedy právě u dvou komunikací nejblíže Krčskému lesu. Pokud se na podzim budete chystat do Krčáku autem a budete přijíždět směrem od Kunratic, dejte si pozor na komplikace během oprav.

Jak to ale bude během Velké kunratické, která má právě kousek od Dolnomlýnského rybníka startovní i cílovou část trati? Radnice městské části Praha-Kunratice si podle všeho dala za podmínku, že ulice Krále Václava IV., směřující k běžecké trati, nebude v době konání Velké kunratické rozkopaná. Pokud by se náhodou zjistilo, že se do 11. listopadu 2018, kdy se bude konat letošní ročník, nestihnou rekonstrukce v této oblasti dokončit, přesunuly by se opravy až na jaro a mezitím by se kopalo jinde. Opravy všech zmíněných ulic by měly proběhnout nejpozději do 31. května 2019.

Přiložená mapka v galerii je pouze orientační. Vyznačená místa v mapě znázorňují umístění ulic, kde se opravy chystají, neoznačují však přesná místa rekonstrukcí. Pro bližší informace se můžete obrátit na Úřad městské části Praha-Kunratice.

AKTUÁLNÍ INFORMACE: 30. 7. vydala městská část Praha-Kunratice na svém profilu na Facebooku aktuální sdělení o změně harmonogramu: 

"Změna harmonogramu nadcházejících rekonstrukcí ulic ("II. etapa):
1) Krále Václava IV. (od 4.9.2018, stavba musí být hotová před konáním Velké Kunratické)
2) Tichého (původně na jaře; v průběhu podzimu podle uvolněných kapacit stavby z ulice Krále Václava IV.)
3) Ke Hrádku, Nad Belvederem (obojí původně na podzim), Netolická, Za Hájovnou - po zahájení stavební sezóny 2019, hotovo má být nejpozději na konci května.

Změna harmonogramu oproti původnímu předpokladu vznikla jednak z důvodu snahy uskutečnit letošní Velkou Kunratickou již s novou ulicí Krále Václava IV., ale také díky petici občanů z ulice Ke Hrádku, kteří požádali radnici o odklad rekonstrukce. Touto variantou harmonogramu se dá vyhovět oběma požadavkům."