Prodej Kunratických jahod již odstartoval

Sezóna oblíbených jahod z Kunratic je konečně tady. Stánkový prodej je v plném proudu, začátek samosběrů je plánován na druhou polovinu června.

V pondělí 7. 6. dopoledne zahájil prodej Michal Jakoubek, stánek by měl být otevřený i v dalších dnech vždy od 7:00 do 18:30. Dostupnost jahod záleží na aktuálním vytížení a rychlosti vyprodání jednotlivých várek.

Stánek se nachází tradičně na parkovišti u kostela sv. Jakuba vedle Kunratické tvrze (u ulice Golčova). Druhý stánek u čerpací stanice Benzina vedle kruhového objezdu Vídeňská Kunratická spojka by měl mít otevřeno vždy v čase od 6:30 do zhruba 15:00.

Jako každý rok budou jahody dostupné nejen od pana Michala Jakoubka, ale také v druhém stánku na parkovišti, který vlastní Václav Jakoubek. Ten už prodej jahod též spustil.

Oba pánové pochází ze stejné rodiny jahodářů, která začala v Kunraticích pěstovat jahody již před více než 60 lety. Sousedící stánky fungují každý pod jiným jménem, Kunratické jahody provozuje Václav Jakoubek a Kunratická jahodárna patří Michalu Jakoubkovi.

Cena jahod je nyní na ceně 116 Kč za jeden kilogram. U samosběrů pak bude cena samozřejmě nižší. Oba prodejci odhadují začátek samosběrů na druhou polovinu června, termíny budou ještě upřesněny.

Jahody ze stánku Michala Jakoubka budou navíc dostupné také na několika trzích, cena zde bude o něco vyšší, neměla by však přesáhnout 136 Kč za kilo. Konkrétně se jedná o prodej v rámci trhů na Kubánském náměstí (v úterý 8. 6. a ve čtvrtek 10. 6. od 9:00 do 18:00 a v sobotu 12. 6. od 9:00 do 14:00) a trhů na Náplavce, kde si jahody můžete koupit v sobotu 12. června od 9:00 do 14:00.

Ať už se pro jahody vypravíte kamkoliv, myslete na to, že jsou kvůli velkému zájmu často brzy vyprodány. Sezóna navíc trvá jen několik týdnů a mnohdy se u stánků setkáte s frontami na desítky minut.