Rekonstrukce Vídeňské v Kunraticích se pomalu blíží ke konci

Dopravu na jih od Krčského lesa od začátku června poměrně komplikuje uzavírka ulice Vídeňská. Momentálně ale již probíhá pokládka prvních vrstev asfaltu a během pár týdnů by měla být oblast opět průjezdná.

Rekonstrukce ulice je sice plánována až do konce září, uzavírka ale končí již 30. srpna. V průběhu září pak budou probíhat pouze dokončovací práce okolo komunikace, což by nemělo mít skoro žádný vliv na provoz ve Vídeňské v úseku U tří svatých - K Zeleným domkům. Po dvou měsících od začátku uzavírky tedy zbývá poslední měsíc, než se budou moci vozidla do této oblasti vrátit.

Někteří řidiči se přitom stále diví, proč oprava takto relativně krátkého úseku trvá skoro čtvrt roku. Pravda je ale taková, že označení „oprava“ není v tomto případě na místě, neboť se nejedná o pouhé upravení stávající komunikace, ale o kompletní rekonstrukci od základů – tedy spíš o stavbu silnice nové. Z původní Vídeňské ulice tak ve výsledku nezbude prakticky nic a celá vozovka včetně zemního tělesa bude postavena nově.

Jak práce na Vídeňské pokračují se můžete podívat v galerii níže, kde naleznete fotografie z profilu Rekonstrukce Vídeňské v Kunraticích, který na Facebooku jako neoficiální kanál zřizuje MČ Praha-Kunratice. Investorem je TSK hl. m. Prahy.

V Kunraticích mezitím finišují také další rekonstrukce – konkrétně ulice NetolickáVolarská. Městská část Praha-Kunratice současně pracuje na výběrovém řízení na realizaci zelených pásů podél nově rekonstruovaných komunikací.