Sezóna oblíbených kunratických jahod zahájena

Sezóna oblíbených jahod z Kunratic je konečně tady! Letošní prodej byl zahájen 15. května, a přestože se samosběr možná nebude konat kvůli velkým ztrátám po mrazech, stánkový prodej je v plném proudu.

Začátek pěstování jahod v Kunraticích sahá více než 60 let do minulosti a je neodmyslitelně spjat s rodinou Jakoubků. Dnes se o prodej starají Michal a Václav Jakoubkovi, kteří provozují dva sousedící stánky – Kunratické jahodyKunratická jahodárna.

 

Kde si jahody můžete koupit

Najdete je na dvou hlavních místech:

  • U kostela: hlavní stánek Kunratické jahodárny se nachází na parkovišti u kostela sv. Jakuba od 7:00 do 18:30 hodin nebo do vyprodání dle závozů.
  • Bouda u křížku: druhý stánek u čerpací stanice Benzina a to od 6:30 do 16:30 hodin nebo do vyprodání zásob.

Prodej probíhá také na farmářských trzích na Kubáni každé úterý, čtvrtek a sobotu v čase 8:00 - 14:00 hodin (nebo do vyprodání). A na trzích na Náplavce každou sobotu od 8:00 do 14:00 hodin (nebo do vyprodání zásob).

Na webu Kunratické jahodárny si lze také zarezervovat odběr na některém z odběrových míst či případně rozvoz až domů.

 

Cena jahod a samosběr

Letošní sezóna je kvůli vysokému pomrznutí jahod zvláště náročná, s odhadem, že úroda bude přibližně o 60 % menší. To bohužel znamená vyšší ceny a pravděpodobné zrušení samosběrů. Aktuální informace o dostupnosti jahod a samosběrech najdete na sociálních sítích Jahody Kunratice.

Cena prodeje na boudě u křížku a u kostela činí za 1 kg jahod 168 Kč. Cena na trzích na Kubáni a Náplavce je 196 Kč za kilogram. Při objednání a rozvozu je cena za 1 kg jahod je 196 Kč, přičemž minimální množství jahod je od 5 kg do 25 kg. Při odběru nad 25 kg je cena za 1 kg 173 Kč. 

Pamatujte však na to, že o kunratické jahody je každý rok velký zájem a pokud se pro ně vydáte ke stánku, může se stát, že již budou vyprodány nebo ve frontě strávíte i desítky minut. Samotná sezóna jahod trvá jen několik týdnů.