Spustili jsme novou verzi mobilního webu Krčák žije

Pokud patříte mezi pravidelné čtenáře magazínu Krčák žije, nejspíš jste již zaznamenali, že se vám na mobilních telefonech a tabletech změnilo jeho zobrazení. K jakým úpravám došlo a co všechno je nové?

Za první rok a půl fungování on-line magazínu Krčák žije navštívilo naše webové stránky bezmála 100 tisíc čtenářů. Pro malý lokální magazín o Krčském lese a jeho okolí je to samozřejmě skvělý výsledek, za který jsme moc rádi.

Když jsme v loňském roce pracovali na webových stránkách magazínu, soustředili jsme se hlavně na to, jak se budou zobrazovat na počítačích. Po čase jsme však zjistili, že spousta našich čtenářů navštěvuje web Krčák žije z mobilu nebo tabletu. Rozhodli jsme se tedy, že na mobilní verzi pořádně zapracujeme a vylepšíme ji tak, aby se uživatelům články četly ještě pohodlněji, aby se lidé na stránkách dobře orientovali a web se jim jednoduše ovládal.

V posledních několika týdnech testovacího provozu jsme si ověřili, že nová verze je opravdu uživatelsky přívětivější, a nyní jsme ji pustili do ostrého provozu. Některých změn jste si určitě všimli sami, ale pojďme se detailněji podívat na vše, co jsme na webu vylepšili.

 

Nová hlavní stránka

 

První výrazná změna čeká čtenáře na mobilech už při načtení hlavní stránky. Úvodní posuvný panel s doporučenými články jsme celý předělali, aby úvodní fotka, titulek i perex byly přehlednější. Níže pokračuje výčet nejnovějších článků, které již nejsou rozděleny do bloků podle kategorií, ale jsou sjednoceny a jejich rozřazení je viditelné v malém štítku. Pod osmi posledními články naleznete dvě praktická tlačítka – jedno, které načte další poslední články, a druhé, které vám zobrazí jednotlivé kategorie článků.

Také kalendář akcí na hlavní stránce se změnil. Z původního rozdělení po řádcích jsou nyní kostky vyrovnané vedle sebe. Drobné úpravy se týkaly také on-line kamery a sekce o projektu Nové Roztyly.

 

Menu, ve kterém najdete vše

 

Zjednodušením prošlo také mobilní menu, v němž se dříve nabídka měnila podle sekce webu, ve které jste se zrovna nacházeli. Aby bylo menu přehlednější, sjednotili jsme ho napříč všemi sekcemi. Takže když si budete náš web prohlížet na mobilu, jednoduše se v něm zorientujete a pod horním tlačítkem nabídky vždy najdete odkaz na jednotlivé kategorie stránek, kterými jsou aktuality, průvodce lokalitou, sport & volný čas, kalendář akcí, on-line kamera, interaktivní mapa, Nové Roztyly a sekce Napište nám s informacemi o stránkách a kontakty.

 

Vylepšená interaktivní mapa Krčáku

 

Velkou obměnou prošla také naše interaktivní mapa Krčského lesa a nejbližšího okolí, v níž nyní najdete už přes 100 nejrůznějších tras a míst, jako jsou restaurace, dětská hřiště, sportoviště, vzácné stromy, ale také různé studánky, památky nebo záhadná místa.

Procházení jednotlivých kategorií mapy na mobilu je nyní intuitivnější, jejich pořadí se automaticky mění podle toho, ve které z nich se zrovna nacházíte. Označení vybraného bodu v mapě je nyní jasně viditelné a pod samotnou mapou naleznete také nové tlačítko, které vás jednoduše přesune zpět na nabídku kategorií.

Brzy do mapy přidáme ještě jednu užitečnou a vyhledávanou funkci, na které zatím pracujeme. Zajímá vás, o co se bude jednat? Nechte se překvapit, v nejbližších týdnech si jí v mapě určitě všimnete.

 

Zpětná vazba a další úpravy

 

Touto verzí samozřejmě nekončíme, už nyní máme v plánu pár dalších vylepšení, na kterých se chystáme pracovat v příštím roce. Důležitá je pro nás ale hlavně zpětná vazba od vás, našich čtenářů. Připadá vám na webu něco nepřehledné? Neovládá se vám na mobilu nebo i na počítači něco jednoduše? Máte nějaké další nápady na zlepšení? Budeme moc rádi, když nám dáte vědět prostřednictvím e-mailu nebo na naší facebookové stránce.