Stavba nového Velkého altánu se blíží do finále

Celková rekonstrukce Velkého altánu v Krčském lese se bohužel neobešla bez komplikací. Ty ji nakonec zdržely o několik měsíců. Hotovo by mělo být už brzy.

Původní Velký altán z 20. let 20. století byl dlouhodobě ve velmi špatném stavu. V polovině května letošního roku tak byla stavba zbourána a začalo se pracovat na novém moderním přístřešku.

Dokončení nové stavby, kterou navrhl architektonický ateliér Sféra, bylo původně plánováno na konec července 2021. Práce však značně zkomplikovalo deštivé počasí, které v průběhu léta přišlo hned v několika vydatných vlnách. Voda zatopila prohlubně na stavbě a beton nemohl řádně vytvrdnout. Základy tak byly připraveny až v polovině srpna, kdy na místo mohli dorazit konečně truhláři s dřevěnou konstrukci.

Nakonec se nepodařilo splnit ani nový termín realizace, který byl stanoven na konec prázdnin. Na stavbě se totiž vyskytlo několik technických komplikací, což si vyžádalo další zásahy a několikatýdenní zdržení.

V tuto chvíli jsou však již dokončovány práce na střeše a interiéru. Vše tak nasvědčuje tomu, že by mohl být Velký altán již brzy hotový. Nová stavba zachovává půdorys původního altánu a opět pracuje s přírodními materiály. Konstrukce obvodového pláště je vzdušnější a v altánu tak bude daleko více světla než dříve. Nechybí ani bezbariérový přístup. Celou stavbu zajišťují pracovníci Lesů hl. m. Prahy. Cena za obnovu altánu byla stanovena přibližně na jeden milion korun.