Tradiční otevírání studánek se neuskuteční ani letos

Oblíbené otevírání studánek v Kunraticko-michelském lese se koná již více než 40 let. V loňském roce se kvůli pandemii koronaviru akce neuskutečnila. Bohužel nepřál ani letošek.

První ročník této tradice proběhl už na počátku 80. let minulého století, konkrétně 26. dubna roku 1980. Loni, 25. dubna 2020, měl přijít na řadu 41. ročník. Nakonec z něj s ohledem na protiepidemická opatření sešlo.

Tenkrát však všichni věřili, že další ročník bude možné oslavit tak, jako tomu bylo v uplynulých letech. Rok se s rokem sešel a příliš se nezměnilo. Letošní otevírání studánek v Kunratickém lese, které vycházelo na sobotu 24. dubna 2021, se bohužel neuskuteční ani tentokrát.

Jak však nabádají sami pořadatelé, nic vám samozřejmě nebrání ke studánkám do Krčáku vyrazit sami. Trasu najdete v Kunratickém zpravodaji nebo přímo na oficiálním webu akce.

A pokud byste se chtěli o historii této krásné tradice dozvědět něco více, doporučujeme náš loňský článek o Otevírání studánek, ve kterém si můžete přečíst jak tato oslava před 40 lety vznikla, kdo to byl studánkový dědeček nebo v jakém stavu jsou studánky dnes.