U Krčáku se opět uskuteční tradiční dětský den

Ve čtvrtek 26. května 2022 proběhne v parku Nové Roztyly u severní hranice Krčského lesa dětský den plný zábavných aktivit a soutěží. Zájemci o rozvoj lokality se též mohou zúčastnit komentovaných prohlídek areálu.

 

Dětský den, který v upraveném lesoparku pořádá společnost Passerinvest tradičně každý rok na jaře, startuje letos 26. 5. v 13:00 a program je připraven až do sedmé večerní hodiny. Děti se mohou těšit na skákací hrad, malování na obličej, discgolf nebo třeba na nadýchanou a všemi milovanou cukrovou vatu. Vyzkoušet mohou také zbrusu nové dětské hřiště, které je od letošního jara součástí parku. Místo konání akce najdete snadno, park Nové Roztyly se nachází mezi stanicí metra Roztyly a hotelem Nosál. Jeho přesné umístění najdete například v naší interaktivní mapě. Většina programu bude k dispozici na louce přímo vedle restaurace Za Větrem, která s hotelem sousedí.

Ve stejný den budou paralelně probíhat komentované prohlídky areálu Nové Roztyly. Ty jsou určeny všem, kteří se zajímají o danou lokalitu. V rámci prohlídek bude představen projekt Nové Roztyly včetně podrobných informací a výhledu do budoucna. Dostatek prostoru bude také pro vzájemnou diskuzi. Prohlídky startují v 15:00 a následně v 17:30 před restaurací Za Větrem.

A aby těch akcí v parku u Krčáku nebylo málo, už od začátku června se mohou zájemci těšit na celou řadu bezplatných sportovních akcí pro veřejnost. Společnost Passerinvest, která místní park vlastní a postupně jej několik let kultivuje, plánuje na každý týden pravidelné lekce parkouru, workoutu, jógy, jógy pro seniory i běžecké tréninky, vše se zkušenými instruktory. Další na facebookovém profilu Krčák žije nebo v aktualitě zde.