V parku Nové Roztyly to žilo. Konal se dětský den a prohlídky areálu

Ve čtvrtek 9. července zavítaly do parku u Krčského lesa desítky rodin. Pro děti zde bylo připraveno odpoledne plné zábavných aktivit a soutěží. Zájemci o rozvoj lokality Nové Roztyly mohli navštívit komentované prohlídky.

Oblast mezi stanicí metra Roztyly, Krčským lesem a křižovatkou Jižní spojky s magistrálou se již několik let mění k lepšímu. V rámci plánu rozsáhlé revitalizace bývalého areálu jatek Interlov zde majitel pozemků, společnost Passerinvest Group, postupně vytváří nový volnočasový park, jehož součástí je i několik veřejných sportovišť.

Právě zde se ve čtvrtek 9. července konaly komentované prohlídky, během kterých byli zájemci provedeni celým areálem a měli tak možnost se seznámit s realizovanými úpravami i dalšími plány na rekultivaci oblasti. Během prohlídek nechyběl ani prostor pro řadu dotazů a společnou diskusi. Řeč tak došla například na odhlučnění parku a okraje Krčského lesa, na podobu budoucí výstavby v brownfieldu Interlov, na využití dešťové vody, vznik nové vodní plochy nebo na nedostupnost nových bytů v Praze 11.

Kromě prohlídek společnost Passerinvest Group tentýž den od 13 do 19 hodin pořádala dětský den v parku Nové Roztyly. Na více než sto dětí tu čekal například skákací hrad, malování na obličej, discgolf, skvělá cukrová vata nebo spousta nejrůznějších soutěží a sportovních disciplín. Příjemnou letní atmosféru se nám podařilo zachytit na fotkách, na které se můžete podívat v galerii níže.