Výprava za sovím houkáním do Krčkého lesa

V únoru a březnu proběhne již tradiční večerní vycházka za královnami noci do pražských lesů. Vydejte se po stopách sovího houkání do Krčáku.

V Kunratickém lese pořádají 20. února, 14. a 21. března 2024 Lesy hl. m. Prahy, za doprovodu odborníků, večerní výpravu za sovami. Zimní měsíce jsou pro takovou výpravu ideální, neboť v tomto období probíhají jejich námluvy a sovy tak častěji reagují i na ornitologické vábičky. Vydejte se na tajemnou procházku a zaposlouchejte se do houkání, jinak téměř neslyšných nočních lovců. Můžete se dozvědět nejen o jejich zvláštnostech, ale i mýtech a pověstech, které o nich kolují.

Výpravy mají omezenou kapacitu, cena programu je 150 Kč. Exkurzi si užijí děti i dospělí, ale protože vede trasa i mimo zpevněné cesty, nedoporučuje se ji navštívit s kočárkem. Exkurze probíhají nejen v Krčáku, ale i v dalších pražských lesích a parcích, například v Klánovickém lese, Divoké Šárce či Prokopském údolí. Termíny dalších exkurzí a kontakt pro přihlášení naleznete zde.

Online magazín Krčák žije je mediálním partnerem ekologické výchovy Lesů hl. m. Prahy.