Výtvarná soutěž: divočák aneb prase v lese

Nejen mufloni, ale i prasata divoká jsou stálými obyvateli Krčského lesa. Vy nebo vaše děti teď můžete jedno takové nakreslit a rovnou ho přihlásit do umělecké soutěže.

Lesy hl. m. Prahy si pro Pražany připravili novou výtvarnou soutěž s názvem „Divočák aneb prase v lese“, která je určena pro děti různých věkových kategorií, dospělé i kolektivy. Zadání je velmi jednoduché, stačí na papír namalovat nebo nakreslit divoké prase. Představivosti a uměleckému stylu se meze nekladou.

Soutěž se koná v termínu od 1. dubna do 31. května 2022. Malby a kresby se nepřihlašují elektronicky, ale posílají se poštou na adresu Lesy hl. m. Prahy, Práčská 1885, Praha 10 - 106 00.

Soutěží se celkem ve čtyřech kategoriích – kolektiv, mateřská škola (jednotlivci), základní škola (jednotlivci) a dospělí (jednotlivci).

K výtvarným dílům je také třeba přiložit následující informace:

- jméno autora
- zařazení (MŠ, ZŠ, kolektiv, veřejnost)
- název organizace (mimo veřejnosti)
- kontaktní osoba (email, telefon)
- souhlas se zveřejněním díla (autorská práva)
- jestli chcete dílo vrátit nebo si ho mohou Lesy hl. m. Prahy nechat

Po ukončení soutěže budou vítězové vyhlášeni 16. června 2022 v 10:00 v zookoutku Malá Chuchle, kde nejlepší počiny obdrží diplomy přímo u výběhu divokých prasat. Díla budou následně výstava na sociálních sítích, ale také v zookoutku Malá Chuchl.

Součástí soutěže budou i oblíbené kvízové otázky, týkající se divokých prasat, na které můžete už brzy narazit při vycházce po Krčáku. Rozvěšeny budou i v dalších pražských lesích, konkrétně v Chuchelském háji, Divoké Šárce a Hostivařském lese.