Zahájení sezóny 2020 na koupališti Lhotka

Jaro už je za rohem a pomalu se tak můžeme začít těšit také na letošní koupací sezónu. Kdy bude tento rok otevřeno biotopové koupaliště Lhotka v Praze 4? A jaké novinky se chystají?

Aktuálně na koupališti Lhotka probíhá již druhá etapa revitalizace. Letos se tak návštěvníci dočkají celé řady vylepšení a novinek. Rodiny s malými dětmi jistě potěší nové dětské hřiště nebo plochy na sport.

Pozitivní přeměnou však projdou také umývárny, chodník, lampy nebo zavlažovací systémy. Před letošní koupací sezónou by měl být hotový i nový plot.

A kdy bude tentokrát biotop otevřen? Zahájení sezóny 2020 očekávejte na přelomu května a června. Přesné datum sice zatím není stanoveno, ale pravděpodobně by se mohlo jednat o sobotu 30. května nebo sobotu 6. června 2020. Vše samozřejmě záleží také na aktuální situaci počasí. Sezóna pak potrvá přibližně do poloviny září. Aktuální informace můžete sledovat také na oficiálních stránkách Koupaliště Lhotka.

V loňském roce vyšel Mezinárodní den dětí (1. června) zrovna na sobotu, a tak byl vhodný zahajovací termín ihned jasný. O rok dříve byl zkušební provoz zahájen o něco později, konkrétně 29. června, tehdy však byla zrovna dokončována kompletní revitalizace a oprava tohoto koupaliště.

 

O koupališti Lhotka

Areál biotopu Lhotka se nachází v blízkosti křižovatky ulic Novodvorská, Zálesí a Mariánská, přibližně jeden a půl kilometrů západně od Krčského lesa. V těchto místech bylo už v 70. a 80. letech minulého století provozováno tradiční koupaliště Lhotka. Ke konci 80. let již areál začal chátrat. Až v roce 2015 byla zahájena kompletní revitalizace koupaliště s biotopovým čištěním vody.

Koupaliště Lhotka je jedním ze dvou přírodních koupališť na územní hlavního města, druhý biotop se nachází v Radotíně na samém okraji Prahy. Biotop Lhotka se od klasických koupališť liší tím, že se v něm voda čistí pomocí oddělených jezírek se speciálními rostlinami.

 

Zdroj fotek: fb.com/biotoplhotka, zdroj informací: koupaliste-lhotka.cz a praha4.cz.