Přihlašte svojí fotku z Krčáku do fotosoutěže

Ještě do 30. května máte čas přihlásit svojí fotografii do soutěže Nejkrásnější strom na Praze 4. Soutěž se koná v rámci ekologické výchovy.

Soutěž, která má uzávěrku pro přihlášení fotografie 30. 5., hledá nejlepší fotografii s nejkrásnějším stromem v městské části Prahy 4. Nezapomeňte, že skoro třetina Krčského lesa se nachází právě na území Prahy 4, takže máte ideální příležitost chopit se foťáku a vyrazit do lesa ulovit pěknou fotku.

Napovíme, že v Krčáku se v části Prahy 4 nalézá hned několik krásných stromů. Například památný jilm vaz se stářím přibližně 200 let se nachází kousek od rybníku Labuť. Dalším památným stromem na Praze 4 kousek od Krčáku je lípa srdčitá u Vídeňské ulice. Té je také skoro 200 let a stála zde ještě dávno před tím, než zde byla postavena místo staré kupecké cesty nová asfaltová silnice. A zapomenout samozřejmě nesmíme ani na dva vzrostlé stromy sekvojovce obrovského. Tyto památné stromy patří do druhu, který je nejmohutnějším stromem na celé planetě. Více se o nich dozvíte v našem článku zde.

Nejkrásnějším stromem ale samozřejmě nemusí být ten nejznámější, takže se vám může podařit najít i takový, který nikdo jiný nevyfotí. Pokud byste se chtěli ale podívat, kde přesně se nachází zmiňované památné stromy, můžete využít naší interaktivní mapu.

Soutěž pořádá MČ Praha 4, věk soutěžících není omezen a každý účastník může poslat jednu fotografii stromu s uvedenou lokalitou a datem pořízení. Soutěžní fotografie budou poté zveřejněny na Facebookové stránce MČ Praha 4, kde svými hlasy rozhodne veřejnost. Více podrobností a přesná pravidla soutěže se dozvíte zde.