Nejvtipnější historické články z Krčského lesa

Zoo místo Krčáku? Pokuta za sezení v trávě? Krčský vlak přepaden Indiány? O Kunraticko-michelském lese se můžete ve starých novinových článcích dočíst opravdové skvosty.

A my vám výběr několika z nich přinášíme. Pojďte se s námi vrátit o století zpět a vychutnejte si dobové zprávy z dnešního pohledu. Nad těmito absurdními články se dnešní čtenář opravdu pobaví.

Představte si, že jdete na výlet do Krčského lesa a chcete si na chvíli posedět v trávě. Přičemž k vám přispěchá policie s tím, že ničíte přírodní kulturu a dostanete pokutu. Banální? Před 84 lety realita. Přečtěte si článek z června roku 1936.

 

 

O tom, jak se Američané chystali vybudovat novou čtvrť na Pankráci a z Krčského lesa udělat zoologickou zahradu jste se mohli zase dočíst v lidovém deníku Večer v roce 1926.

 

 

Pokud jste četli náš článek o historických vraždách v Krčském lese, jistě víte, že přepadení, vraždy i sebevraždy byly po dlouhou dobu na skoro denním pořádku. Jak to ale dopadne, když se dva mladíci pokusí v Krčáku přepadnout pána, který má o dost síly více než oba dohromady? Krátkou zprávičku najdete ve vydání Venkova z roku 1923.

 

 

A někdy není třeba ani loupežného přepadení, aby došlo ke střelnému zranění. Své o tom věděl jistě Antonín Špaček, který si v roce 1902 šel do Krčáku zastřílet z malé pistolky. Příhodné je, že tento článek vyšel v novinách Čas zrovna na apríla.

 

 

Pobavit jste se ale mohli i nad čtenáři dopisů. Krásným příkladem je tento kousek z roku 1913, který vyšel v časopisu Mládenec. Pokud si myslíte, že mládež dříve nebyla tak nevychovaná, jak je dnes, přečtěte si, co vyváděla před více než 100 lety.

 

 

Přepadávat spící invalidy se nemá! Navíc nikdy nevíte, komu si pak postěžuje. To totiž stačilo před 100 lety k nalezení ukradeného kabátu.

 

 

Jaké to asi je, žít několik dní ukrytý v Kunratickém lese a jíst jen borůvky a ovoce do sadařů? Národní listy otiskly v srpnu 1899 tento dobrodružný příhěh o vojenském uprchlíkovi Vaňkovi.

 

 

Restaurace v Kunratickém mlýnu bývala v době své největší slávy vyhledávaným výletním místem. Mezi oblíbené aktivity patřily také plavby na lodičkách, které však vždy nedopadly zcela podle plánu. Groteskní pád do vody tak stačil k tomu, aby se redaktor Národní politiky o této historce rozhodl v roce 1901 napsat celý článek.

 

 

V lesních restauracích v Krčském lese se svého času potkávala řada spolků, sportovců, uměleckých skupin a nejrůznějších zájmových organizací. Jedním z takových míst byla vyhlášená restaurace Hájovna. Věděli jste ale také, že zde měl své schůze První pražský spolek pro pěstování a zvelebení chovu králíků v Praze? A v roce 1908 tu na Silvestra uspořádal netradiční oslavu nového roku.

 

 

A na závěr na odlehčenou přikládáme jeden fiktivní příběh, který vyšel přesně před 100 lety, tedy 24. 9. 1920, v Humoristických listech.