Aktuality

Aktuality

Novinky a zajímavosti z Krčského lesa a okolí

Kupte si stromek, který můžete po Vánocích zasadit v Krčáku

Chcete letošní Vánoce oslavit se stromečkem, který v lednu neskončí v popelnici? V rámci pátého ročníku projektu Vánoční jedlička s budoucností si za 150 Kč můžete pořídit živý stromek v květináči, který lze na jaře vysadit v Krčském lese.

Desítky rodin zavítaly na dětský den ke Krčáku

V blízkosti Krčského lesa se ve čtvrtek 17. června konala další pravidelná akce pro rodiny s dětmi. Na dětském dni v parku Nové Roztyly nechyběly nejrůznější zábavní aktivity nebo soutěže. Zájemci o rozvoj lokality mohli též navštívit komentované prohlídky.

Krčský les zaplavují pomalované putovní kamínky

Během pandemie se rozšířila nová aktivita – lidé malují na kameny nejrůznější obrázky a následně svá originální díla schovávají v lesích a parcích po celém Česku. Setkat se s nimi můžete i v Krčáku. Už jste tu také našli putovní kameny?

Park Nové Roztyly se opět rozšířil

Na jaře letošního roku byly dokončeny další úpravy volnočasového parku Nové Roztyly. Přibyly téměř dva tisíce metrů čtverečních a další lavičky a hřiště.

Velký altán jde k zemi. Nahradí ho nový

Jeden z důležitých orientačních bodů a současně největší přístřešek v Krčském lese je ve velmi špatném stavu. Velký altán u srubu Gizela proto nahradí nová stavba.

Krčský les mění oficiální název

Konec zmatků okolo názvu Kunraticko-michelského lesa. Problém je jednou provždy vyřešen. Oblíbený les mezi městskými částmi Praha 4, Praha 11 a Praha-Kunratice byl přejmenován.

Ukliďme Česko – Ukliďme Kunratický les

V sobotu 27. března proběhne další ročník celorepublikové úklidové akce Ukliďme Česko, jejímž cílem je zapojit co nejvíce dobrovolníku do úklidu černých skládek i běžného nepořádku. A uklízet se bude i v Kunratickém lese.

V Kunraticích vzniká zcela nový les

Krčák a Kunratická bažantnice již nebudou jedinými rekreačními lesy na území pražských Kunratic. Na začátku roku 2020 byly zahájeny práce na nově vznikajícím lese Na Musile.

Milovníci lesa sázeli v Krčáku nové stromy a stavili lavičky

Fanoušci lesa a dřeva se v polovině září potkali u památných sekvojovců v Krčském lese, aby oslavili Den dřevorádů 2020. Ten zorganizovala Nadace dřevo pro život, aby ukázala přínos dřeva jako naší obnovitelné suroviny pro českou veřejnost i planetu.

Přijďte zasadit strom do Krčského lesa

V Krčáku proběhne setkání milovníků lesa a dřeva s názvem Den dřevorádů. V neděli 13. září tu na vás čeká bohatý program, včetně sázení nových stromků nebo výroby laviček pro charitu.

V parku u Krčáku přibyla nová krmítka

Ve veřejném parku Nové Roztyly, který za severní hranicí plynule navazuje na území Krčského lesa, byla v posledních měsících postupně instalována nová dřevěná krmítka pro ptáčky.

Zahájení sezóny 2020 na koupališti Lhotka

Jaro už je za rohem a pomalu se tak můžeme začít těšit také na letošní koupací sezónu. Kdy bude tento rok otevřeno biotopové koupaliště Lhotka v Praze 4? A jaké novinky se chystají?

Spustili jsme novou verzi mobilního webu Krčák žije

Pokud patříte mezi pravidelné čtenáře magazínu Krčák žije, nejspíš jste již zaznamenali, že se vám na mobilních telefonech a tabletech změnilo jeho zobrazení. K jakým úpravám došlo a co všechno je nové?

Kde stavět nové byty? Blokovat brownfieldy nemá smysl

Jak řešit bytovou krizi v Praze? A jak město smysluplně rozvíjet? Přečtěte si názor Eduarda Forejta, který působí jako Business Development Director společnosti Passerinvest Group, jež chystá rekultivaci brownfieldu Interlov u Roztyl.

Povede tramvajová trať ke Krčáku?

Praha se chystá na další rozvoj tramvajové dopravy. Naposledy byla nová trasa otevřena v roce 2003. To se má nyní změnit. Nejblíže realizaci je trať, která povede nedaleko Krčského lesa.

O projektu Nové Roztyly

V lokalitě Nové Roztyly plánuje společnost Passerinvest Group pokračovat v nastavené firemní strategii odpovědného urbanistického developera.

Jak bude vypadat okolí metra Roztyly? Prohlédněte si vizi magistrátu

Odbor územního rozvoje Magistrátu hl. m. Prahy představil územní studii okolí stanice metra Roztyly. Podnět ke vzniku této studie podala MČ Praha 11, která vyslyšela volání spolků působících v lokalitě Roztyl po dokumentu, jenž by komplexně a promyšleně zpracoval vizi, jak rozvíjet toto území.

Aktuální informace k plánované rekultivaci areálu Interlov

19. června 2019 proběhlo již třetí společné setkání v místě brownfieldu Interlov u Roztyl, kde se zájemci měli možnost dozvědět nové detaily k chystanému rozvoji lokality. Přinášíme přehled toho nejdůležitějšího, co během večera zaznělo.

Problémy s vandalismem a nepořádkem v Krčském lese

Krčák je nejen druhý největší les v Praze, ale také jeden z nejnavštěvovanějších. Bohužel ne všichni návštěvníci lesa se však chovají tak, jak by měli. Které problémy jsou ty nejzásadnější? A je možné proti nim bojovat?

Zapojte se do společného úklidu Krčáku

Tuto sobotu 6. dubna se uskuteční tradiční celorepubliková akce společného úklidu veřejných míst - Ukliďme svět, ukliďme Česko. Připojit se můžete i ke skupinám v Krčském lese.

Rozhovor z Krčáku s legendami Panenkou a Dobiašem

Magazín Krčák žije vám přináší netradiční dvojrozhovor s fotbalovými legendami Antonínem Panenkou a Karolem Dobiašem z procházky po Krčském lese. Ne náhodou jsme se s nimi potkali právě zde, oba mají ke Krčáku silný vztah.

Zasaďte svůj vánoční stromek po svátcích v Krčáku

Ne všechny vánoční stromky musí v lednu automaticky skončit v popelnici. V rámci projektu "Vánoční jedlička s budoucností" si od Lesů hl. m. Prahy můžete za stovku pořídit živý stromek v květináči, který bude následně vysazen v Krčském lese.

Rozšířili jsme interaktivní mapu Krčského lesa

Prohlédněte si naší interaktivní mapu Kunraticko-michelského lesa. Naleznete zde tipy na výlety, restaurace, dětská hřiště, sportoviště, vzácné stromy, rybníky, studánky, ale také pěší, běžecké nebo cyklotrasy.

Nehrozí v Krčáku požáry?

Teploty v Praze momentálně přesahují 30 stupňů Celsia a na některých místech padají i rekordy. Jak moc hrozí případné požáry například v oblasti Krčského lesa? A je zde nyní povoleno kouřit?

Příjezdové cesty okolo Krčáku čeká oprava

Pokud jste se do Kunraticko-michelského lesa vydali někdy autem, určitě víte, v jakém stavu některé silnice a cesty jsou. Mnohé tedy určitě potěší zpráva o chystaných opravách hned několika komunikací v okolí Krčského lesa. Jak to ale ovlivní Velkou kunratickou?

Koupaliště Lhotka již otevírá!

V pátek 29. 6. bude zahájen zkušební provoz nově opraveného koupaliště na Lhotce na Praze 4. Děti s vysvědčením mají vstupné zdarma. Biotopové koupaliště potěší také alergiky, protože se pro čištění vody nebude používat chlór.

Kde se v okolí Krčského lesa vykoupat?

Blízko Krčáku se nachází celá řada koupališť, rybníků, venkovních i krytých bazénů. Ať už bydlíte v Krči, Kunraticích, Michli, Chodově, Roztylech, Hájích nebo třeba Záběhlicích, máme tu pro vás pár tipů, kam se během léta vyrazit osvěžit.

Co se chystá v bývalém areálu Interlov na Roztylech?

3. května 2018 představila společnost Passerinvest Group podrobnější plány k připravovanému projektu Nové Roztyly. Prezentace se uskutečnila v rámci setkání s veřejností a sportovně-zábavního odpoledne pro děti v bývalém areálu Interlov.

Dny dětí v okolí Krčáku

Mezinárodní den dětí slavíme každoročně 1. června. I tento rok se uskuteční plno akcí pro děti a rodiče v okolí Krčského lesa. Chystáte se na některou z nich?

Den vody u rybníka Labuť

Naučně vzdělávací akce Den vody pro školy a školky se uskuteční 5. dubna v Krčském lese u Rybníka Labuť.

Spouštíme nový magazín Krčák žije

Krčák žije je online magazín o Krčském lese a jeho okolí. Naleznete v něm tipy a rady, jak zde aktivně trávit čas, aktuální přehled akcí a novinek z lokality, ale také zajímavosti ze současnosti i historie lesa.